Oferta specjalna

Rekreacja

Chodzież to malownicze miasto w województwie wielkopolskim. Swój urok miejscowość zawdzięcza niezwykłemu ukształtowaniu terenu. Dzięki temu, że leży na zetknięciu pradoliny Noteci i wzgórz polodowcowych jej okolica obfituje w wiele szczytów, na których znajdują się punkty widokowe dla turystów. Piesze wycieczki to pierwsza z atrakcji, jaką oferuje nam Chodzież i jej okolice. Kolejną jest zespół boisk ORLIK 2012, który stanowi prawdziwą gratkę dla amatorów tenisa, a także fanów gier zespołowych takich, jak: piłka nożna, siatkowa, ręczna czy koszykówka.

Zimą, kiedy Chodzież i jej okolicę otula kołderka ze śniegu, wolny czas można spędzać na stoku narciarskim usytuowanym na wzgórzu Talerz. Mierzący trzysta metrów stok obsługuje dwustumetrowy wyciąg narciarski, za pomocą którego można dostać się na punkt widokowy, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na miasto, Jezioro Miejskie i fragment pradoliny Noteci.

Wspomniany wyżej wyciąg nie jest jednak jedynym w okolicy Chodzieży. W pobliskim Margoninie również znajduje się wyciąg, jest to jednak wyciąg… wodny! Jak widać zatem, w Chodzieży nikt się nie nudzi, nawet ci, którzy nad sporty lądowe przekładają sporty wodne. Z myślą o takich osobach w mieście funkcjonuje także kryta pływalnia Delfin, która poza 25-metrowym basenem pływackim oddaje do dyspozycji swych gości saunę, jacuzzi oraz wodną zjeżdżalnię.
 

Nestor – hotel w okolicy Chodzieży zaprasza!